Opinie o Nas
iLazienki.pl - Sklep internetowy
płytki ceramiczne, płytki łazienkowe, kafelki, ...

Koszyk

Liczba towarów: 0

Ogółem: 0.00zł

Złóż zamówienie
Promocyjne ceny na transport dla wybranego asortymentu!! Nawet 0 zł !! Ceramika Paradyż od 1600 zł Gratis*!

Aktualności iLazienki.pl

Trochę egzotyki w łazience

20 Listopad 2011
Porady sklepu

Łazienka w większości mieszkań wygląda podobnie. Zazwyczaj ludzie chętnie stawiają na znane im oraz sprawdzone rozwiązania. Czasami warto wprowadzić do wnętrza swojego domu powiew świeżości. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie egzotycznych motywów w łazience.


Tak naprawdę nie potrzeba wiele, aby osiągnąć zaskakujący i bardzo intrygujący efekt. Egzotyczna roślinność połączona z okładziną drewnianą ścian oraz dekorami z indyjskimi wzorami pomoże nam stworzyć bardzo interesujące wnętrze. Możemy także pokusić się o postawienie na intensywne kolory ścian oraz odważne połączenia, jak fiolet z czerwienią. Ponadto złote dodatki pomogą nam osiągnąć ciekawy efekt, który stylistycznie nawiązuje do Indii. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest zastosowanie ornamentyki indyjskiej, która każdemu przywiedzie na myśl Orient. Chcąc zastosować drewno egzotyczne w łazience warto poszukać najbardziej wytrzymałych i odpowiednio zaimpregnowanych gatunków. Najczęściej wybieranymi rodzajami są wenge, teak, iroko, doussie oraz merbau.


Trochę egzotyki w łazience
Miłośnicy Japonii mogą wprowadzić do swojej łazienki minimalizm i elementy dekoracyjne wykonane z bambusa. Stonowane barwy ziemi oraz motyw drewna z pewnością stworzy odpowiedni klimat. Nawet niewielkie akcenty nadadzą wnętrzu wyjątkowy charakter Dalekiego Wschodu. Podobny efekt można uzyskać tylko i wyłącznie klimatycznymi dodatkami.


Posiadając tradycyjną łazienkę możemy jej nadać egzotycznego charakteru za pomocą orientalnych akcesoriów łazienkowych, roślin czy ręczników z odpowiednimi motywami. Warto na początku sprawdzić w ten sposób czy dany styl nam odpowiada. Jeżeli podoba się nam odrobina Orientu w łazience to możemy pokusić się o urządzenie tego pomieszczenia w całości w takim klimacie. Z pewnością każdy nasz gość będzie zachwycony łazienką, a my podczas kąpieli będziemy mogli przenieść się chociaż na chwilę w kierunku Dalekiego Wschodu.