Opinie o Nas
iLazienki.pl - Sklep internetowy
płytki ceramiczne, płytki łazienkowe, kafelki, ...

Koszyk

Liczba towarów: 0

Ogółem: 0.00zł

Złóż zamówienie
Promocyjne ceny na transport dla wybranego asortymentu!! Nawet 0 zł !! Ceramika Paradyż od 1600 zł Gratis*!

Aktualności iLazienki.pl

Łazienka miejscem relaksu

18 Sierpień 2011
Porady sklepu

Większość z nas po ciężkim dniu pracy ma ochotę zanurzyć się pełnej piany kąpieli wraz z dobrą książką lub kieliszkiem wina. Posiadając wannę jest to możliwe, jednak bez stworzenia odpowiedniego klimatu oraz aranżacji wnętrza nie będziemy w stanie się w pełni odprężyć.
 

Przestrzeń łazienki powinna być zaprojektowana tak, aby możliwe było swobodne korzystanie ze wszystkich znajdujących się w niej urządzeń sanitarnych. Jeżeli chcąc wziąć kąpiel musimy pokonać swego rodzaju tor przeszkód to przestrzeń ta z założenia odbierana jest jako negatywna. W takiej sytuacji nie będziemy w stanie spędzić godziny w gorącej kąpieli, a także się odprężyć, ponieważ zapragniemy jak najszybciej opuścić to pomieszczenie.


Pragnąć stworzyć łazienkę, gdzie będziemy mogli oddać się relaksowi co wieczór, musimy pamiętać również o kolorystyce. Stonowane odcienie pomogą się nam uspokoić, natomiast dobór krzykliwych odcieni płytek na całej powierzchni ścian nie będzie sprzyjał odprężeniu. Można zastosować mocniejsze akcenty kolorystyczne, które nadadzą łazience charakteru, jednak na większe powierzchnie warto wybierać bardziej neutralne i stonowane odcienie.


Łazienka miejscem relaksu

Warto zwrócić uwagę również na odpowiednie dodatki. Estetyczne i spójne z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza stworzą ciekawą oraz przyjemną dla oka kompozycję. Dobrze jest zainwestować w ręczniki o tym samym odcieniu. Osoby, które uwielbiają zieleń mogą pokusić się o wprowadzenie pojedynczych roślin w atrakcyjnych donicach.


Ważne jest, aby wybierać takie kolory lub dodatki, które przynoszą nam poczucie odprężenia. Tylko w ten sposób stworzymy pozytywną przestrzeń, gdzie będziemy mogli bez problemu się zrelaksować. Szybko docenimy efekty dobrze urządzonej łazienki, która z pewnością stanie się naszym ulubionym pomieszczeniem, gdzie będziemy mogli poczuć się intymnie.